Пілатес на Реформері – магія руху
Кажуть, що Реформер був першим тренажером, який створив Джозеф Пілатес. Він назвав його The Universal Reformer. Назву можна одночасно трактувати і з точки зору особистої місії Джозефа Пілатеса – реформувати весь світ, і здатності тренажера реформувати будь-яке тіло.
Як і всі тренажери, сконструйовані Джозефом Пілатесом, Реформер веде до правильного виконання Матворка – основи методу. Тренажери дають можливість створити ті зв’язки, які неможливо відчути на початку роботи на килимку. Пружини дають той опір, який на килимку потрібно створювати лише вагою свого тіла. А це не завжди доступно одразу, оскільки постава людини зазвичай змінена під впливом повсякденного життя. Так само як у дерева, що росте на схилі гори, не може бути рівного ствола.
Що ж це за такий чарівник Реформер? Зовні його можна описати, як підняту, схожу на ліжко раму, усередині якої знаходиться рухома, м’яка платформа, яка називається кареткою. Каретка рухається по рейках за допомогою системи роликів, на одному кінці каретка прикріплена до набору пружин. Вони забезпечують опір і можуть бути налаштовані відповідно до будь-яким рівня фізичної підготовки.
Спочатку все пружини на апараті були однакового опору, але для багатьох людей ці пружини були занадто жорсткими, тому частина сучасних компаній пропонують пружини різного опору, зазвичай позначених різними кольорами.
Тренажер дає тілу чітку траєкторію руху всередині і замикає кінетичний ланцюг. Це покращує відчуття положення частин тіла відносно один одного в просторі, а також коригує функціональні патерни. Опір руху пружинами прискорює нейронну адаптацію, в результаті, людина швидше застосовує в житті те, чого навчилася на заняттях.
У своєму інтерв’ю 1946 року, Джозеф Пілатес сказав, що ще одним завданням апарату є забезпечення тактильного фідбеку. “I invented all these machines. I thought, why use my strength? So I made a machine to do it for me. Look, you see it resists your movement in just the right way so those long inner muscles really have to work against it. That is why you can concentrate on movement. “Таким чином сам тренажер стає вчителем пропріоцепції.
У той же час людина тренує силу волі, так як на Реформері немає шансів втратити увагу, пружини швидко нагадають про себе, якщо необхідно за допомогою характерного дзвінкого звуку.
Реформер – надійний помічник у відновленні після травм і операцій, оскільки він одночасно з силовим навантаженням дає більше опори, ніж килимок, він спрямовує рух і пропонує широкий діапазон модифікацій та вихідного положення за потребами клієнта. Для запобігання травм і покращення якості рухів, його активно використовують в своїй тренувальній підготовці спортсмени і танцівники.
Завдяки своїй будові реформер може запропонувати більше кілька сотень вправ і їх модифікацій, тому він є частим предметом хвастощів і пропаганди пілатесу в інстаграмм-акаунтів таких селебрітіс, як Леді Гага, Наомі Кемпбелл, Кейт Хадсон, Віра Брежнєва та ін.
Я теж люблю займатися на Реформері, так як краще за нього мене ніщо не сбалансовує, це можна порівняти з бадьорим пірнанням у море ранньої осені, після якого я відчуваю себе зібраною і готовою.
Важливий момент, що кожен з тренажерів – необхідна і незамінна складова методу, яка може виступати повноцінною програмою класу або частиною заняття. Але це все слова, а Пілатес – це рух, тому приходьте на заняття і отримуйте свій унікальний досвід.